Blue nubuck leather sneakers for men - MT 02 Rugged Blueberry - ETQ Amsterdam
Blue nubuck leather sneakers for men - MT 02 Rugged Blueberry - ETQ Amsterdam
ETQ MT 02 Rugged Blueberry - men's blue leather sneakers
ETQ MT 02 Rugged Blueberry - men's blue leather sneakers
Men's blue sneakers, handmade in Portugal - MT 02 Rugged Blueberry
Men's blue sneakers, handmade in Portugal - MT 02 Rugged Blueberry
Blue nubuck leather sneakers for men - MT 02 Rugged Blueberry - ETQ Amsterdam
Blue nubuck leather sneakers for men - MT 02 Rugged Blueberry - ETQ Amsterdam
ETQ MT 02 Rugged Blueberry - men's blue leather sneakers
ETQ MT 02 Rugged Blueberry - men's blue leather sneakers
Men's blue sneakers, handmade in Portugal - MT 02 Rugged Blueberry
Men's blue sneakers, handmade in Portugal - MT 02 Rugged Blueberry
MT 02 Rugged Blueberry - minimalist nubuck leather sneakers for men - ETQ Amsterdam
MT 02 Rugged Blueberry - minimalist nubuck leather sneakers for men - ETQ Amsterdam
Blue nubuck leather sneakers for men - MT 02 Rugged Blueberry - ETQ Amsterdam
Blue nubuck leather sneakers for men - MT 02 Rugged Blueberry - ETQ Amsterdam
ETQ MT 02 Rugged Blueberry - men's blue leather sneakers
ETQ MT 02 Rugged Blueberry - men's blue leather sneakers

MT 02 Rugged Blueberry Nubuck Leather

Opprinnelig pris .Nåværende pris .
Summer Sale.
Blueberry
Nubuck Leather
MT 02 Rugged Blueberry
MT 02 Rugged All Black
+3

Ofte kjøpt sammen.

  • Designet i Amsterdam, sydd stykke for stykke i Portugal.
  • Slitesterk og sklisikkert
  • Tonale metallmaljer og nylonsnørebånd.
  • Signert med firkanten vår i hælen. Ingen prangende logoer.
  • ETQ-design – avtakbare memory foam-innersåler med fukttransport.
  • Inkluderer en multifunksjonell støvpose laget av resirkulerte PET-flasker.
  • Levert i en resirkulert kartongboks (FSC-sertifisert).
  • Vulkanisert gummisåle, vår egen blanding av natur- og syntetisk gummi.
  • Premium nubuck skinn, garvet ved et LWG Gold-sertifisert garveri i Portugal. Raffinert tekstur, tydelig karakter.
  • Ultra-absorberende onSteam® microvezel voering (OEKO-TEX® gecertificeerd).
  • Strobel-konstruksjonen gir ekstrem fleksibilitet.
  • Håndlisert, dobbelt kontrollert.
  • Bygget av 20 til 40 enkeltkomponenter, satt sammen for hånd.
  • Fra kolleksjonene Fottøy and Sneakers

Vår ikoniske MT 02 mid-top – en nostalgisk nikk til basketsneakerens gylne æra. Et uunnværlig plagg i enhver garderobe. Laget av nubuckskinn, med kvalitet som taler for seg selv.

    Nubuck Leather

    Premium nubuck: det ypperste av det ypperste. Eksklusivt skinn som vi polerer på utsiden av huden – den sterkeste delen – og gir det en smørmyk, smørmyk overflate. I motsetning til semsket skinn, som er laget av den mykere undersiden av huden, beholder nubuck mer av skinnets naturlige styrke, samtidig som det får en fin, børstet overflate.

    Denne prosessen tar lengre tid og krever mer presis håndverksmessig kompetanse, noe som er grunnen til at nubuck regnes som en av de mer premium skinnfinishene. Resultatet er en matt overflate med subtil dybde – en som fanger lyset ulikt avhengig av retningen på overflaten, og som utvikler en naturlig patina jo mer det brukes.

    Stell

    Nubuck utvikler karakter med bruk; lette merker og endringer i tekstur er en del av materialets natur, ikke en feil. En myk børste, brukt jevnlig i retning av overflaten, holder skinnet friskt og løfter innebygget støv. Unngå langvarig eksponering for vann og direkte varme; oppbevar på et kjølig, tørt sted. Behandlet med omhu belønner nubuck sin bærer med et uttrykk som bare blir bedre over tid.

    ETQ low top sneakers har en ren, tett passform. De fleste velger sin vanlige størrelse. Mellom to størrelser? Gå opp én.

    Standard bredde med en litt smalere tå. Passer de fleste føtter, inkludert litt bredere.

    Usikker på størrelsen? Sjekk vår størrelsesguide, eller finn din nøyaktige størrelse på under ett minutt.

    Handmade in Portugal.

    Cut from premium nappa, full grain and suede, then built on the last by makers who do little else. It takes years to master a shoe. We're still finding ways to make it better.

    One box. Nothing wasted.

    Every pair ships in a crisp white box built to be the shipping box too — no second carton, nothing thrown away. Inside, a reusable ETQ travel bag for wherever they go next. A detail you notice after you buy, not just before.

    Endless comfort.

    A structured silhouette on the outside. Inside, a memory-foam insole with airflow channels that move moisture with every step. The kind of shoe you forget you're wearing — and keep on long after you meant to.

    MT 02 Rugged Blueberry —
    Opprinnelig pris .Nåværende pris .

    Handmade in Portugal.

    Cut from premium nappa, full grain and suede, then built on the last by makers who do little else. It takes years to master a shoe. We're still finding ways to make it better.

    One box. Nothing wasted.

    Every pair ships in a crisp white box built to be the shipping box too — no second carton, nothing thrown away. Inside, a reusable ETQ travel bag for wherever they go next. A detail you notice after you buy, not just before.

    Endless comfort.

    A structured silhouette on the outside. Inside, a memory-foam insole with airflow channels that move moisture with every step. The kind of shoe you forget you're wearing — and keep on long after you meant to.

    Unboxing like never before.