Black technical fabric trousers for men - TP 02 Essence Black - ETQ Amsterdam
Black technical fabric trousers for men - TP 02 Essence Black - ETQ Amsterdam
ETQ TP 02 Essence Black - men's black tailored trousers
ETQ TP 02 Essence Black - men's black tailored trousers
Men's black trousers in technical stretch fabric - TP 02 Essence Black
Men's black trousers in technical stretch fabric - TP 02 Essence Black
TP 02 Essence Black - minimalist trousers for men - ETQ Amsterdam
TP 02 Essence Black - minimalist trousers for men - ETQ Amsterdam
Black technical fabric trousers for men - TP 02 Essence Black - ETQ Amsterdam
Black technical fabric trousers for men - TP 02 Essence Black - ETQ Amsterdam
ETQ TP 02 Essence Black - men's black tailored trousers
ETQ TP 02 Essence Black - men's black tailored trousers
Men's black trousers in technical stretch fabric - TP 02 Essence Black
Men's black trousers in technical stretch fabric - TP 02 Essence Black
TP 02 Essence Black - minimalist trousers for men - ETQ Amsterdam
TP 02 Essence Black - minimalist trousers for men - ETQ Amsterdam
Black technical fabric trousers for men - TP 02 Essence Black - ETQ Amsterdam
Black technical fabric trousers for men - TP 02 Essence Black - ETQ Amsterdam
ETQ TP 02 Essence Black - men's black tailored trousers
ETQ TP 02 Essence Black - men's black tailored trousers

TP 02 Essence Black Traveller Weave

Nuværende pris .
Bestseller
Black
Traveller Weave
TP 02 Essence Black
TP 02 Essence Ash Grey
+3

Ofte købt sammen.

  • Designet i Amsterdam, syet stykke for stykke i Portugal.
  • Moderne hybridbukser med et skræddersyet udtryk og hverdagskomfort.
  • Tailored, let slank fit med mid rise talje.
  • Elastisk talje med lynlås og knap
  • Frontfold efter eget valg
  • Skræddersyet fit. Perfekt til matchende jakke.
  • Sammensætning: 67% polyester, 29% viskose, 4% elastan.
  • Let op: vask på vrangen ved maks. 30°C på skånsomt program.
  • Forvadsket for minimal krympning.
  • Fra samlingerne Herretøj. og Bukser.

TP 02 er en tailored bukse i Traveller Weave, der sidder som dine letteste bukser. Et stilrent, let slim snit og elastisk linning holder den komfortabel fra en fuld studiodag til rejse, uden stivheden fra traditionelle dressbukser. Komforten og evnen til at holde et læg er det, der nævnes mest.

Traveller Weave er 67% polyester, 29% viskose og 4% elastan: en blød viskosefornemmelse, en polyesterstruktur der holder et læg og falder ud igen, og elastan for stræk og form. Den modstår krøller og kan vaskes hjemme ved 30°, og bevarer sin form vask efter vask.

Pasform: tailored og let slim, sand til størrelsen for de fleste. Mellem størrelser: tag en størrelse op for et afslappet fald eller ned for en skarpere linje. Bær den alene med en T-shirt eller strik, eller med den matchende JC 01 overshirt som Essence Suit. Designet i vores hollandske studie; produceret i Portugal, Tyrkiet eller Kina, valgt per stykke.

Traveller Weave

Traveller Weave er bygget op af tre fibre, hver med sin opgave. Viskose er det, du mærker først: en blød, tør hånd og en diskret mat overflade. En smule elastan giver stræk og lader stoffet springe tilbage, så det følger dine bevægelser og holder formen gennem en lang dag. En polyesterramme tager sig af strukturen, holder linjen ren, tørrer hurtigt og lader dagens folder falde ud af sig selv. Presser du en fold ind, bliver den siddende. Lader du den være, forsvinder den. Resultatet er et væv, der ser skræddersyet ud, men sidder som dit mest afslappede tøj. Let nok til at rejse med, nemt at vaske derhjemme og skabt til at holde formen vask efter vask.

Den TP 02 Essence er en slim, afsmalnende bukse. Den sidder tæt om låret og smalner mod anklen, med et mid rise der ligger rent under en skjorte eller t-shirt.

Skåret stramt om talje og sæde, så den holder formen frem for at sidde løst. Det er den slankeste pasform i vores bukser.

Fås i S til XXL. Pasformen er slim, særligt om talje og sæde. Er du mellem størrelser eller ønsker mere komfort, så tag en størrelse op. Ellers vælger du din sædvanlige størrelse.

Usikker på størrelsen? Se vores størrelsesguide, eller find din nøjagtige størrelse på under et minut.

Wir bei ETQ glauben, dass wahres Design darin besteht, alles Unnötige wegzulassen. Die Essence Collection ist unser reinster Ausdruck: ohne Logo, zeitlos und bis ins kleinste Detail raffiniert. Jedes Stück wird aus den besten Materialien gefertigt und vermittelt Ihnen ein Gefühl von ruhiger Selbstsicherheit, geprägt von zeitlosem Design und raffinierten Details.

Entdecken Sie die Essence by ETQ-Kollektion.

Hvordan det er lavet

Fremstillet i Holland. Rent og sandt. Vi laver ikke kun tøj. Vi laver historier. Lokale fortællinger, vævet med modstandskraft og dygtighed.

ETQ-tøjhistorien

Herretøj, omdefineret. Hver dag, hele året. En stærk silhuet, en stilren. Ingen trends, ingen etiketter, bare ren ETQ. Vores tøj? Ankre.

Vores løfte

Bygget til det lange træk. Kvalitet, ikke til forhandling. I en verden af ​​flygtige blikke og midlertidige tendenser er vores holdning fast. Kvalitet, kompromisløs.

TP 02 Essence Black —
Nuværende pris .

Hvordan det er lavet

Fremstillet i Holland. Rent og sandt. Vi laver ikke kun tøj. Vi laver historier. Lokale fortællinger, vævet med modstandskraft og dygtighed. Hver tråd fortæller om håndværkere, der støber deres historie ind i vores stoffer. En forpligtelse til forandring, til klima, samfund og økonomi. Mestre i detaljen, vi arbejder. At lave historier, ikke kun tøj. For det gør vi. Det er vores kunst.

ETQ-tøjhistorien

Herretøj, omdefineret. Hver dag, hele året. En stærk silhuet, en stilren. Ingen trends, ingen etiketter, bare ren ETQ. Vores tøj? Ankre. Til hvert øjeblik, enhver lejlighed. Sømløs. Sæsonløs. 365 dage, bundet af ETQ. Manerer betyder noget. Påklædning udvikler sig, men etikette forbliver. Vi handler ikke kun om tøj. Vi handler om livet med stil. Manerer betyder noget.

Vores løfte

Bygget til det lange træk. Kvalitet, ikke til forhandling. I en verden af ​​flygtige blikke og midlertidige tendenser er vores holdning fast. Kvalitet, kompromisløs. Designs, tidløse. En investering, ikke bare et køb. Hurtig mode svinder, men ETQ består. Vores dedikation? Obsessiv. For det gør vi. Vi lover ikke bare, vi beviser. Og i det er det vores kunst.